Проєкт: Влаштування комплексу для охолодження, шокової заморозки та зберігання ягідних культур


Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бережанський край»


Інші партнери
Контактна особа
Урдейчук Володимир, заступник міського голови м. Бережани, urdijchuk@ukr.net

Партнери проєкту

Бережанська міська територіальна громада Тернопільської області (провідний партнер)
Саранчуківська сільська територіальна громада
Нараївська сільська територіальна громада
Бюджет
(25.11.2021)
4 483 000
150 000
ГРН
EUR
Період
реалізації
6 МІСЯЦІВ
  • Будівництво в межах міста Бережани централізованої площадки та влаштування критих піднавісів для прийому ягід (малини, полуниці), перевантаження її у технічне приміщення та подальше переміщення у камеру попереднього охолодження до t= +2℃, камери шокової заморозки до t= -35℃ та камери подальшого зберігання при t= -18℃. На централізованій площадці планується розмістити камеру охолодження об’ємом 96м3, камеру для шокової заморозки об’ємом 96м3 та камеру зберігання продукції об’ємом 475 м3.
  • Будівництво в 3-х сільських населених пунктах (села Куропатники, Надрічне, Саранчуки Бережанського району) 3-х камер охолодження продукції до t= +2℃ кожна об’ємом 96м3. Камери будуть використовуватися для накопичення продукції для подальшого її безпечного транспортування споживачу, або ж в централізоване місце збору для шокової заморозки і подальшого зберігання.
За результатами реалізації проєкту очікується зростання валового обсягу виробництва ягід до 280 т. за сезон.

Проєкт передбачає:
Короткий опис проєкту
муніципального партнерства
  1. Покращення логістичної інфраструктури, налагодження діяльності пунктів прийому і попереднього зберігання продукції ягідництва.
  2. Створення на території Бережанської територіальної громади промислових камер охолодження та заморозки готової продукції.
  3. Запровадження сучасних технологій повного циклу вирощування та реалізації ягід.
  4. Підвищення рівня знань учасників селянських господарств у сфері ведення ягідного бізнесу та можливостей розвитку галузі.
Передбачено залучення у проєкт студентів Бережанського агротехнічного інституту Національного аграрного університету біоресурсів та природокористування.

Проєкт спрямований на підвищення рівня конкурентоспроможності та рентабельності продукції с/г виробників – членів кооперативу «Бережанський край», який був створений у 2016 р. (46 членів кооперативу, вирощування малини, площі насадження якої становлять понад 16 га).
Основними результатами проекту є:
Додаткова інформація про проєкт може бути отримана від Команди регіональних проєктів « U-LEAD з Європою» projects.u-lead@gopa.de